تفاوت آیلتس و تافل – آیلتس یا تافل ؟ کدام ساده تر و معتبرتر است؟

تفاوت آیلتس و تافل – آیلتس یا تافل ؟ کدام ساده تر و معتبرتر است؟

تفاوت بین آزمون آیلتس و تافل و اینکه کدام یک برای کار و مهاجرت بهتر و با ارزش تر هستند، تاریخچه ای طولانی دارد و همیشه بحث داغی بیا مدرسین و زبان آموزان در این مورد وجود دارد، از این رو ما در آکادمی آیلتس میکس تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به تفاوت های تافل و آیلتس و بیان ویژگی ها منحصر به فرد هر یک بپردازیم و انتخاب اینکه کدام یک برای آموزش بهتر هستند را بر عهده شما بگذاریم.

تفاوت آیلتس و تافل

مقایسه تافل با آیلتس

در این مقاله میخواهیم تفاوت های کلی و کاربردی آزمون آیلتس و تافل را با هم بررسی کنیم، تا بحال مقالات زیادی در این وبسایت بارگذاری شده است که همگی به آموزش آیلتس اشاره میکنند؛در این بخش میخواهیم به بحث درباره ی رقیب این آزمون, یعنی آزمون تافل(toefl) بپردازیم:

آزمون تافل همراه با آیلتس عضوی از شناخته ترین ها و معتبر ترین های مدارک بین المللی زبان در جهان به شمار می آیند. آزمون تافل در سه حالت کاغذی( pbt) ,کامپیوتری (cbt),اینترنتی (ibt) برگزار میشود.


شاید تفاوت نسخه اینترنتی و کامپیوتری ذهن شما را درگیرکرده است، باید گفت که هیچ تفاوتی بین آن دو نیست و تنها اختلاف بین آن دو نوع دریافت سوالات میباشد.{به این صورت که در روش اینترنتی سوالات بر روی سایت بارگذاری شده و شما با اتصال به اینترنت از آن استفاده میکنید، در حالی که در روش کامپیوتری سوالات بر روی cd وجو دارد و سوالات با cd به محل برگزاری آزمون ارسال میشود.}

 

تفاوت آیلتس و تافل

بررسی بر روی وسعت برگزاری این آزمون های بین المللی جوابی گویا به ما میدهد,آیلتس با اختلاف برتر است و میدانیم کاربرد toefl به اخذ پذیرش در دانشگاه های آمریکایی ختم میشود و بیشترین شبیه به آزمون پیش نیاز زبان دانشگاه است تا مدرکی معتبر و با کاربرد.

آزمون آیلتس در لول بالاتری قرار دارد و همین دلیلی برای پرکاربرد تر بودن این آزمون نسبت به تافل میباشد.


آزمون آیلتس فقط به اخذ پذیرش در دانشگاه ها ختم نمیشود بلکه در تمامی کشور های جهان مدرکی شناخته شده و معتبر است که میتواند از سرمایه گذاری تا استخدام در شرکت های خارجی کاربرد داشته باشد. یکی از دلایل اعتبار کمتر toefl نسبت به آیلتس نداشتن بخش speaking میباشد که این توانایی خیلی مهم نادیده گرفته میشود و از اعتبار آزمون میکاهد.


مقایسه سختی دو آزمون آیلتس و تافل

بررسی سختی دو آزمون کاری دشواری است زیرا هرکدام از آزمون ها انواعی مختلف را در زیر نام آزمون پوشانده اند:

آزمون آیلتس با اختلاف از آزمون تافل سخت تر است زیرا تمامی توانایی و قدرت زبان شمارا میسنجد اما آزمون تافل(ibt) به گفته بسیاری از دانش آموخته ها آزمونی بسیار دشوار است که آزمون آیلتس آکادمی هم جلوی آن کم میاورد.

 

از مورد پذیرش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در همه جای جهان ، دو آزمون نام آشنای تافل و آیلتس هستند که معیار سنجش و ارزبای آنها به طور کلی میزان تسلط افراد در زبان انگلیسی می‌باشد. نمره ای که شما از این آزمون ها به دست می آورید برای دانشگاه‌ها و سازمان های مختلف از درجه اعتبار بالایی برخوردار است.

عوامل مختلفی برای اینکه متوجه بشیم کدام آزمون برای ما مناسب‌تر است یا کدام آزمون راحت‌تر است دخیل هستند. برای درک بهتر این موضوع لازم است قدری درباره ساختار و مدت زمان این دو آزمون بحث کنیم. اطلاعات کلی در رابطه با مدت زمان برگزاری، هزینه و طیف نمرات هر یک از آزمون‌های تافل و آیلتس در جدول زیر قرار داده شده است. منظور از آیلتس در این نوشته همان آیلتس آکادمیک می‌باشد.

 

 

نگاهی به آزمون تافل و آیلتس

عمدتا این دو آزمون شامل تفاوت‌هایی در نوع ساختار، ارزیابی، سوالات و حتی کاربرد برای ارائه به منظور اهداف مختلف (مثل مهاجرت ، تحصیل و غیره) می‌باشند. اما به صورت کلی هر دو آزمون عملا دانش زبان آکادمیک افراد را مورد سنجش قرار میدهند.

لازم به ذکر است که آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا ، بریتانیا و استرالیا دارند و هدف تحصیلی ندارند، بسیار مطلوب است و این آزمون برای آنها بسیار آسان‌تر از آیلتس آکادمیک یا تافل به نسبت میباشد.

بین تافل و آیلتس کدام یک را انتخاب کنیم؟


برای افرادی که دانش خوبی را در زبان انگلیسی دارا هستند و همچنین فرصت کافی برای آزمون ندارند، آزمون آیلتس را میتوان مناسب دانست زیرا آزمون تافل بسیار وابسته به مهارت های شما است و زمانی که نیاز است جهت آمادگی برای این مهارت‌ها خیلی به نسبت زیاد خواهد بود.

در نتیجه توصیه می شود اگر زبان شما ضعیف است و زمانی حدود ۵ تا ۶ ماه برای آزمون دارید، آزمون تافل برای شما مناسب‌تر می باشد زیرا زمان و تمرکز خود را بیشتر روی Skill ها گذاشته اید و نمره بالاتری بالتبع قابل دستیابی است.

دو آزمونی که در حال حاضر در دنیا بعنوان معیار پذیرفته شده اند:

  • آزمون تافل (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)

  • آزمون آیلتس (International English Language Test System)

هر دو این آزمون ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و آیلتس را معتبر می دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند

 

تفاوت تافل و آیلتس در بخش Writing

این قسمت در هر دو آزمون آیلتس و تافل از دو قسمت (Task) تشکیل شده است. سوالات Task اول تافل و آیلتس با با همدیگر متفاوت هستند. در سوال اول تافل، ابتدا شرکت کننده در آزمون، متنی آکادمیک را در رابطه با یک موضوع خاص بر روی مانیتور خود به مدت ۳ دقیقه مشاهده می‌کند و بعد به یک فایل صوتی در همان رابطه گوش می‌دهد.

متقاضی باید در مدت زمان ۲۰ دقیقه نظر موافق یا مخالف خود را در آن موضوع و در قالب یک متن ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه‌ای بنویسد. در مقابل، برای قسمت Task اول آزمون آیلتس، ابتدا سوالی در رابطه با یک نمودار، جدول یا گراف پرسیده می‌شود که می‌بایست در ۲۵۰ کلمه اطلاعات مربوط به آن جدول، نمودار یا گراف را شرح دهد و توصیف کند و به شکل یک نوشتار آکادمیک آن را بنویسد.


سوالات Task دوم بخش Writing هر دو آزمون Independent Task نام دارد و از ابعاد زیادی بهم شبیه هستند. در این بخش، نظر و عقیده شرکت کنندگان در رابطه با یک موضوع مثل اینکه آیا شما ترجیح می‌دهید به صورت گروهی درس بخوانید یا انفرادی، مورد پرسش قرار می‌گیرد و انتظار بر این است که با یک نوشته ۳۵۰ تا ۴۰۰ کلمه‌ای به این سوال پاسخ داده شود.

 

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس جهت آموزش آنلاین آیلتس، تدریس خصوصی آیلتس، آموزش آیلتس و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ – ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵با مشاورین آکادمی آیلتس میکس مطرح نموده و از خدمات مشاوره رایگان آموزشگاه بهره مند شوند.