قیمت آیلتس : آخرین قیمت آزمون آیلتس

قیمت آیلتس : آخرین قیمت آزمون آیلتس

آخرین قیمت آزمون آیلتس را باتوجه به نرخ روز ارز میتوان محاسبه کرد ، از آن گذشته هزینه های شما درجهت یادگیری آیلتس نیز باتوجه به بالا رفتن قیمت آزمون نیاز به مدیریت و برنامه ریزی دارد ، آیلتس میکس با خدمات مشاوره رایگان و آموزش آیلتس با قیمت مناسب برای شرکت در آزمون آیلتس در خدمت شماست.

مرجع رسمی قیمت آزمون آیلتس سازمان سنجش است

تنها مرجع رسمی و قانونی که در ایران مجوز و حق فعالیت برای برگزاری قیمت آزمون آیلتس چه جنرال و چه آکادمیک را دارد سازمان سنجش است. قیمت قطعی هر آزمونی هم که قرار است برگزار شود توسط سازمان سنجش محاسبه شده و سپس اعلام میشود. بنابراین تا وقتی که سازمان سنجش به طور رسمی قیمت آیلتس را اعلام نکند، هزینه آزمون همان هزینه عل الحساب می باشد.

این هزینه ها برای تمامی آزمون های اسپیکینگ، ریدینگ، لیستنینگ و رایتینگ پرداخته می شود و در صورتی که قیمت ارز تغییرات بنیادی و زیادی داشته باشد قیمت آزمون هم تغییر خواهد کرد.

 پیرو اطلاعیه مورخ ۹۷/۰۵/۳۰، به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون های زبان بین المللی آیلتس می رساند، همانطور که در سایت های ثبت نامی مراکز مجری آزمون آیلتس و نیز سایت سازمان سنجش آموزش کشور آمده است، وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب می باشد، و این بدان معناست که چنانچه تغییراتی در نرخ ارز صورت گیردمراتب اطلاع رسانی خواهد شد، تا قبل از تاریخ زمان آزمون، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام محاسبه و از داوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده می شود.

لذا با توجه به تغییرات نرخ ارز (براساس محتویات سایت نیما مورخ ۹۸/۰۴/۰۹)،  و نیز سایر هزینه-های مربوطه، مبلغ ثبت نام در آزمون آیلتس، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و از مبلغ ۲۷.۹۵۰.۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۰.۵۰۰.۰۰۰ ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان افزایش و  تعیین شده است. مبلغ مذکور از تاریخ ۹۸/۰۴/۱۵  توسط مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس قابل اجرا است.

بدیهی است چنانچه تا قبل از صدور کارنامه، تغییری مبنی بر کاهش در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی صورت بگیرد، نرخ جدید ثبت نام در آزمون، مجدداً توسط سازمان محاسبه می گردد و مابه التفاوت آن توسط مراکز مجری، به داوطلبان ذینفع عودت داده می شود.

افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای از افزایش هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس در کشور خبرداد. بر این اساس اطلاعیه باتوجه به افزایش قیمت و نرخ ارز و نیز سایر هزینه های آزمون آیلتس،هزینه ی ثبت نام در آزمون آیلتس از مبلغ ۲۷.۹۵۰.۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۰.۵۰۰.۰۰۰ ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان افزایش و  تعیین شده است. این مصوبه از تاریخ ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ در کلیه مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس قابل اجرا میباشد.

افزاش هزینه ثبت نام آزمون آیلتس

هزینه آزمون آیلتس ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ میلادی و ۹۸ شمسی هزینه های مربوط به آزمون آیلتس در جدول آمده است و باتوجه به افزایش نرخ ارز در ایران ، قیمت آزمون هر روز بالاتر رفته پس حتما در آموزش خود دقت و کیفیت را در نظر بگیرید تا هزینه های مصرفی شما هدر نرود.

قیمت آزمون آیلتس به دلار

قیمت دقیق آرمون آیلتس با دلار سنجیده میشود و تا قبل از صدور کارنامه آزمون تغییری مبنی بر کاهش در نرخ ارز اختصاصی از سوی بانک مرکزی صورت بگیرد، نرخ جدید ثبت نام در آزمون مجدداً توسط سازمان محاسبه می شود و مابه التفاوت آن توسط مراکز مجری، به داوطلبان عودت داده می شود.

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس و دوره های آمادگی آیلتس تضمینی و آیلتس در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ با مشاورین آکادمی آیلتس میکس به صورت کاملا رایگان مطرح نمایند.

مقایسه قیمت آزمون در ایران و سایر کشورها

آیلتس میکس هم با توجه به نوسانات قیمت آزمون آیلتس که به دلیل افزایش نرخ ارز بوده، برایتان لیستی از قیمت آزمون در چند کشور دیگر را آماده کرده است. در بین کشور هایی که در زیر میبینید ترکیه و گرجستان کمترین و عربستان، امارات و چین ببیشترین قیمت را برای برگزاری آزمون از داوطلبان می گیرند.

کشورقیمتواحد پولقیمت به تومان
ترکیه۷۲۰TRY۱,۲۰۰,۰۰۰
گرجستان۴۴۰GEL۱,۷۴۶,۰۰۰
ارمنستان۸۹۴۰۰AMD۱,۸۷۷,۰۰۰
هندوستان۱۲۶۵۰INR۱,۹۱۰,۰۰۰
پاکستان۲۴۱۵۰+مالیاتPKR۲,۰۵۲,۰۰۰
مالزی۷۹۵RM۲,۰۵۷,۰۰۰
آذربایجان۳۳۵AZN۲,۰۷۸,۰۰۰
تایلند۶۹۰۰THB۲,۱۴۶,۰۰۰
افغانستان۲۲۵USD۲,۲۵۰,۰۰۰
عمان۸۵OMR۲,۳۳۲,۰۰۰
استرالیا۳۳۰AUD۲,۴۹۱,۰۰۰
بحرین۹۵BHD۲,۵۸۱,۰۰۰
فرانسه۲۳۰EUR۲,۷۱۴,۰۰۰
کویت۸۰KWD۲,۷۳۰,۰۰۰
قطر۹۵۰QAR۲,۷۶۰,۰۰۰
ایران۲۷۹۵۰۰۰IRR۲,۷۹۵,۰۰۰
روسیه۱۸۰۰۰RUB۲,۸۲۶,۰۰۰
چین۱۹۶۰RMB۲,۹۴۰,۰۰۰
امارات۱۰۵۰AED۲,۹۵۰,۰۰۰
عربستان۱۱۰۰SAR۳,۰۳۰,۰۰۰

تمامی قیمت هایی که در این جدول آمده با توجه به نوسانات قیمت ارز دقیق نبوده و بر اساس قیمت هایی است که در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ اعلام شده است. با آموزش ها و مطالب دیگر آیلتس میکس همراه باشید تا به راحتی از پس آزمون آیلتس برآیید.

 

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس جهت آموزش آنلاین آیلتس، تدریس خصوصی آیلتس، آموزش آیلتس و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ – ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵با مشاورین آکادمی آیلتس میکس مطرح نموده و از خدمات مشاوره رایگان آموزشگاه بهره مند شوند.