نامه نگاری حرفه ای و اداری به زبان انگلیسی

نامه نگاری حرفه ای و اداری به زبان انگلیسی

نوشتن نامه های تجاری یا Business letter  برای بسیاری از افراد که تسلط کامل به زبان انگلیسی ندارند کاری دشوار و زمان بر است، از این رو آکادمی آموزش زبان انگلیسیِ آیلتس میکس در کنار شماست تا با آموزش های ساده و روان و در عین حال کاربردی ما بتوانید نامه نگاری رسمی و خوبی به زبان انگلیسی  داشته باشید.

دلایل نوشتن نامه به زبان انگلیسی

 نامه یکی از قدیمی ترین و اولین راههای ارتباطی است که انسان ها از ابتدا برای ارتباط از آن استفاده میکردند. با پیشرفت تکنولوژی و آمدن وسایل ارتباط جمعی مثل موبایل و تماس های تصویری هنوز  تاثیر نامه از بین نرفته است. برای انجام خیلی از کارها لازم است که شما حتما یک نامه بنویسید، برای نوشتن نامه انگلیسی هم باید بتوانید در متن نامه از لغات ملموس استفاده کنید و برای این امر لازم است که دایره لغات زبان انگلیسی به نسبت بالایی داشته باشید.

چطور به زبان انگلیسی نامه رسمی بنویسیم؟

وقتی یک نامه می‌نویسید، سندی مکتوب ایجاد می‌کنید که بعدها نمی‌شود آن را انکار یا باز تفسیر کرد. برای همین مواردی وجود دارند که باید از نوشتن آن‌ها پرهیز کنید. هرگز چیزی را ننویسید که به‌طور شفاهی نمی‌گویید. مثلا اگر شکایتی دارید که نمی‌توانید آن را شفاهی بیان کنید، انتخاب نوشتن بجای گفتن مناسب نیست.

ارکان نامه رسمی انگلیسی

  • مرجع نامه
  • دلیل نگارش نامه
  • متن نامه
  • پایان نامه
  • راه ارتباطی برای گیرنده

تفاوت نامه های غیررسمی و رسمی انگلیسی

نامه غیر رسمی نامه‌ای است که به سبک شخصی نوشته می‌شود. شما میتوانید آن‌ها را به بستگان یا دوستان خود و یا به هر کسی که رابطه غیر حرفه‌ای با او دارید بنویسید، با این حال این افراد شامل شرکای کسب‌وکار نمیشوند. راه‌های مختلفی برای نوشتن این نوع نامه بسته به کشوری که شما در آن زندگی میکنید، وجود دارد. از طرفی دیگر نامه رسمی با استفاده از کلماتی مودبانه که در انتخاب انها دقت بخرج داده شده، برای هدفی رسمی نوشته میشود.

نامه نگاری به زبان انگلیسی

در دنیای امروز، بیشتر مشاغل با فروشندگان، خریداران و یا همکاران خارجی در ارتباط اند. این مساله باعث شده است که توانایی نامه نگاری به زبان انگلیسی از ملزومات مشاغل حرفه ای شود. اما اینکه شما چطور یک نامه یا ایمیل را صورت بندی میکنید، جدای مسائل واژگانی و گرامری، بسیار اهمیت دارد. ممکن است نتیجه یک معامله و یا هر ارتباط حرفه ای دیگر طور دیگه ای رقم بخورد اگر نامه مناسبی نوشته نشود.

قبل از هر چیز، مطمئن شوید نام گیرنده را درست نوشته‎‌اید. همچنین در انتخاب عنوان دقت کنید. برای آقایان از Mr. به همراه نام خانوادگی و برای خانم‌ها از Ms. به همراه نام خانوادگی، پس از Dear استفاده کنید.

برای خانم‌های متاهل می‌توانید از عنوان Mrs. هم استفاده کنید ولی در انگلیسی روز، به خصوص انگلیسی امریکن، استفاده از Ms. بهتر است.

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس جهت آموزش آنلاین آیلتس، تدریس خصوصی آیلتس، آموزش آیلتس و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ – ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵با مشاورین آکادمی آیلتس میکس مطرح نموده و از خدمات مشاوره رایگان آموزشگاه بهره مند شوند.