نمره دهی آزمون آیلتس – IELTS Band Scores

نمره دهی آزمون آیلتس – IELTS Band Scores

سوال همیشگی متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس، تعداد پاسخ های صحیح برای کسب نمره ۶ به بالا یا ۷ در مهارت ردینگ و لیسنینگ (Listening & reading) و رایتینگ و اسپیکینگ در آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس می باشد. یکی از تفاوت های اصلی در آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس، نوع نمره دهی آن است.

تعداد پاسخ صحیح برای کسب نمره ۷ آزمون آیلتس و جنرال آیلتس

در آزمون آیلتس به هر یک از مهارت های ۴ گانه listening, reading, writing, speaking به طور جداگانه نمره داده می‌شود و سپس این نمرات با هم جمع شده و میانگین آن‌ها محاسبه می شود و معدل یا band score به دست می آید که اگر عدد رندی نبود آن را تا نیم نمره، رُند می‌کنند.

برای مثال زبان‌آموز در امتحان آیلتس، می‌تواند نمره میانگین ۷ یا ۷.۵ بگیرد و اگر نمره او چیزی مابین این نمرات بود سیستم آن را به بالا رند می کند. به صورتی که اگر به نمره فرد به نمره بالا نزدیکتر بود نمره افزایش می یابد مثلا اگر میانگین نمرات زبان‌آموز ۶.۸۷۵ شود در کارنامه، ۷ درج می‌شود و اگر به عدد پایین نزدیک تر بود نمره به سمت پایین رند می شود مثلا اگر نمره فرد ۶.۶۵ باشد در کارنامه ۶.۵ درج می‌شود.

جدول نمره دهی بخش reading و listening آزمون آیلتس

چه تعداد سوال را درست پاسخ دهیم تا نمره ۷ آیلتس را کسب کنیم؟

نمره کل شما به صورت میانگینی از نمره‌هایی به دست می‌آید که از هر یک از چهار مهارت به دست می‌آید و حداکثر آن ۹ است، برای هریک از چهار مهارت اسپیکینگ، لیستنینگ، رایتینگ و ریدینگ نمره ای جداگانه کسب می‌شود که با گام‌های نیم نمره‌ای افزایش پیدا می‌کند (مثلا ۵/۵، ۶، ۵/۶ و…)  و میانگین این چهار نمره حساب می‌شود.

کسب نمره ۷ قبولی در آیلتس 

لیسینینگ: پاسخ درست به ۳۰ سوال از ۴۰ سوال آزمون برای کسب نمره ۷ کافی است.

رایتینگ : در این بخش از هر ۲ سوال به یکی پاسخ کامل و خوانا و بدون غلط املایی داده و با استفاده از کلمات سطح بالا عیار خود را نشان دهید.

اسپیکینگ: روان و با صدای رسا درباره هر موضوعی با استفاده از لغات مختلف در هر زمینه ای صحبت کنید، از اصطلاحات کمتر استفاده کرده و جمله های خود را بدون ایرادات گرامی بیان کنید.

ریدینگ: پاسخ درست به ۳۰ سوال از ۴۰ سوال آزمون برای کسب نمره ۷ کافی است.

 

جدول سطوح نمره دهی آزمون آیلتس 

چطور در منزل برای آیلتس نمره ۷ آماده شویم؟

برای موفقیت در آزمون آیلتس به این شکل لازم است که تمرین ها انجام شود، نخست لازم است که سطح زبان انگلیسی در هر چهارمهارت به سطح نمره ۷ برسد، بهترین راه استفاده از کلاس های حضوری و یا مجازی آموزش آنلاین آیلتس میباشد که شما را در منزل برای تمرین و خواندن آیلتس از منابع معتیر کمک میکند. با یک جستجو ساده در گوگل میتوانید چند نمونه کلاس آموزشی آنلاین را بیاید.

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس جهت آموزش آنلاین آیلتس، تدریس خصوصی آیلتس، آموزش آیلتس و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ – ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵با مشاورین آکادمی آیلتس میکس مطرح نموده و از خدمات مشاوره رایگان آموزشگاه بهره مند شوند.