پادکست آموزش آیلتس

هر استادی یک روش خاص برای تدریس خود دارد. انسان‌ها از راه‌های مختلفی جذب یادگیری می‌شوند. بعضی از راه نگاه کردن، بعضی از راه لمس کردن و بعضی هم از راه شنیدن. امروز قراره در مورد شنیدن بگیم. استفاده از ابزارهای صوتی در تدریس یکی از راه‌هایی است که برای زبان آموزان و علاقه مندان به یادگیری آیلتس وجود دارد. حال می‌خواهیم به معرفی چند پادکست خوب برای آموزش آیلتس بپردازیم. این پادکست‌ها می‌توانند تاثیر مثبتی بر روند بهبود نمره آزمون آیلتس شما داشته باشند.

معرفی چند پادکست برای آیلتس

پادکست‌هایی که در ادامه نام می‌بریم چند نمونه از بهترین پادکست‌های لیسنینگ آیلتس برای آموزش زبان آیلتس صوتی است. در کنار منابع آیلتس می‌توانید از این پادکست‌ها برای یادگیری لیسنینگ آیلتس کمک بگیرید.

مزایای آموزش صوتی آیلتس چیست؟

اگر فکر می‌کنید آموزش صوتی آیلتس ممکن است برای شما مناسب باشد، بهتر است مزایای آن را هم بدانید. اگر هم در لیسنینگ چندان قوی نیستید، به کمک این روش‌ها می‌توانید زبان خود را قوی کنید.

با آموزش صوتی آیلتس همزمان به کارهای خود هم می‌رسید

طرفداران روش یادگیری با پادکست آیلتس ادعا می‌کنند که همزمان با گوش دادن می‌توانند کارهای دیگر نیز انجام دهند. حتی اگر گاهی حواستان هم پرت شود ناخودآگاه شما به مرور زمان موضوعات را به ذهن می‌سپارید؛ این یعنی همزمان با یاد گرفتن زبان انگلیسی کارهای دیگر هم می‌توانید انجام دهید. این یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود و با این روش بیشترین استفاده از زمان خود را کرده‌اید. این سبک یادگیری به کسانی که قابلیت انجام چند کار به صورت همزمان را دارند پیشنهاد می‌شود.

افزایش قدرت حفظ کردن

یک شنونده خوب می‌تواند از طریق شنیدن، اطلاعات را در ذهنش پردازش و آن‌ها را حفظ کند. در هر جایی که باشید می‌توانید فایل صوتی را پخش کنید و با تکرار این کار حافظه خود را تبدیل به یک بانک اطلاعاتی وسیع بکنید. یکی از نکات مثبت یادگیری زبان از طریق گوش دادن این است که حافظه بلند مدت شما تقویت می‌شود. بعضی از استادها از موسیقی، جملات ریتم دار یا شعر برای درس دادن استفاده می‌کنند که برای مطالب حفظی فوق العاده است. حفظ کردن متن موسیقی هم به همین دلیل به تقویت حافظه کمک می‌کند.

همیشه در دسترس

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان از راه گوش دادن این است که منابع صوتی زیادی در اینترنت وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را رایگان یا با پرداخت مبلغ کمی خریداری کنید. مردم امروز با پیشرفت تکنولوژی تمایل بیشتری به کسب اطلاعات از راه گوش دادن به فایل‌های صوتی دارند.

پادکست آموزشی آیلتس برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، انسان‌ها از طرق مختلفی جذب یادگیری می‌شوند. بعضی‌ها شنونده‌های خوبی هستند و با کمک وسایل کمک آموزشی صوتی در طول تحصیل به پیشرفت قابل توجهی می‌رسند. برای آن دسته از دانشجوهایی که شنونده خوبی نیستند و از صحبت‌های استاد سر کلاس زود خسته می‌شوند و تمرکز خود را از دست می‌دهند، پادکست آموزش آیلتس بهترین پیشنهاد است. این افراد می‌توانند با کمک فایل صوتی آموزش آیلتس تمرکز خود را بالا ببرند و با این شیوه آموزشی مشکلات خود را حل کنند.

معایب آموزش صوتی زبان انگلیسی چیست؟

با وجود تمام مزایایی که برای آموزش صوتی زبان گفته می‌شود، انتقاد‌هایی هم به این روش وارد است که در ادامه آن‌ها را می‌کنیم.

پرت شدن حواس

در هنگام گوش دادن به پادکست‌های مناسب آیلتس ممکن است حواس‌تان پرت شود و نتوانید به طور کامل به آموزش گوش دهید. البته این مورد به تمرکز افراد بستگی دارد. افرادی که توانایی یادگیری با پادکست را ندارند بهتر است از کلاس یا دوره‌های تصویری آیلتس استفاده کنند.

محدودیت

فرایند گوش دادن و یاد گرفتن مستلزم محیط آرام است و محیط آرام برای ایجاد تمرکز لازم است؛ مثلا منزل شلوغ یا کافی شاپ پر رفت و آمد محیط مناسبی برای یادگیری از طریق گوش دادن نیست. با اینکه منابع صوتی مثل پادکست در اینترنت زیاد هستند و دسترسی به آن‌ها راحت است؛ اما یادگیری با منابع صوتی مستلزم تکرار با صدای بلند است و امکان تکرار جملات با صدای بلند در همه جا وجود ندارد.

اختلال در کار دیگران

کسی که این روش را انتخاب می‌کند باید بداند کی و کجا به فایل‌های صوتی گوش دهد تا از اختلال به هم زدن تمرکز در کار دیگران جلوگیری کند. البته همه این معایب دلیل نمی‌شود که بخواهید تمرین صوتی زبان رو کنار بگذارید؛ بلکه بدین معناست که تمام تمرکزتان را روی یادگیری صوتی نگذارید و در کنارش روش‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

هزینه یادگیری با پادکست آیلتس

همانطور که گفته شد فایل‌های صوتی آموزش آیلتس کاملا در دسترس و به راحتی در اینترنت قابل دانلود هستند؛ به همین دلیل لازم نیست که همیشه برای دسترسی به پادکست آیلتس هزینه‌ای بپردازید. آیلتس میکس نیز در همین صفحه برای شما چند پادکست در بالا قرار داده که می‌توانید به صورت رایگان آن‌ها را دانلود کنید. لازم به ذکر است اگر قصد یادگیری حرفه‌ای‌تر با پادکست آیلتس هستید باید برای دریافت فایل صوتی آیلتس با کیفیت هزینه صرف کنید. دقت داشته باشید که همیشه فایل‌های آموزشی خود را از سایت‌های معتبر دریافت کنید.