آموزش رایتینگ آیلتس {بسته آموزش ویدیویی}

چگونه رایتینگ بنویسیم؟ سوالی که ذهن بسیاری از زبان آموزان را در زمینه آموزش آیلتس به خود مشغول کرده است. بسیاری از زبان آموزان در مرحله فراگیری مهارت رایتینگ در آزمون آیلتس دچار مشکل می‌شوند؛ زیرا از منابع معتبری استفاده نمی‌کنند. دوره رایتینگ آکادمی آیلتس میکس بر اساس سال‌ها تجربه و دانش تخصصی تهیه شده است و تمام راه‌‌های تقویت رایتینگ را برای شما زبان آموزان عزیز تحت عنوان دوره آموزش رایتینگ آیلتس، به صورت تضمینی برای کسب نمره ۷ به بالا گردآوری کرده است. علاوه بر این اگر به آموزش رایتینگ آیلتس task 1 نیز احتیاج دارید، می‌توانید از طریق سایت آیلتس میکس آموزش‌های لازم را دریافت کنید.

کلیات دوره رایتینگ آیلتس

مجموعه آیلتس میکس به کمک تیم حرفه‌ای، اساتید خبره و پشتیبانی بی‌سابقه توانسته است جامع‌ترین و کامل‌ترین دوره رایتینگ آیلتس را ارائه دهد. در این دوره تمامی اصول و استانداردهای رایتینگ آیلتس به همراه مهارت‌ها و تکنیک‌های مورد نیاز شما تدریس می‌شود و شما با خرید این دوره و تمرین و تکرار بسیار می‌توانید نتیجه مدنظر را بدست آورید.

کلیات آموزش تصویری رایتینگ آیلتس میکس عبارتند از:

  • این دوره به صورت آنلاین برگزار شده و متقاضیان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی، در هر زمان و مکانی آن را مشاهده کنند.
  • سرفصل‌های دوره شامل تمامی مباحث تئوری، تکنیک‌های عملی و ارائه راهکارهایی برای کسب نمره بالاتر است.
  • مدت زمان هر ویدیو متناسب با مبحث آموزشی تعیین می‌شود. طبیعتا هر چقدر مبحث مهم‌تر باشد مدت زمان بیشتری به آن اختصاص داده می‌شود و بالعکس.

آیلتس میکس با توجه به سابقه درخشانی که در حوزه تدریس آیلتس و تافل داشته است و همچنین با تکیه بر دانش کافی اساتید خود، توانسته تا به امروز رضایت حداکثری زبان آموزان را کسب و بهترین نتایج را خلق کند.

 

توصیه‌هایی برای تمرین رایتینگ آیلتس

برای اینکه این مبحث را با موفقیت پشت سر بگذارید نیاز است پس از تهیه منابع کامل و دوره‌های جامع کمی ممارست و تلاش به خرج دهید؛ قطعا تا تلاش شما نباشد نتیجه‌ای خلق نخواهد شد.

همچنین برای تمرین رایتینگ آیلتس برخی مهارت‌های ساده اما تاثیر گذار را بیاموزید.

 

نوشتن خاطرات روزانه 

ساده‌ترین ابزاری که به کمک آن می‌توان مهارت رایتینگ را تقویت کرد خاطره نویسی است. به کمک خاطره نویسی می‌توانید با اصول گرامر، به کارگیری واژگان درست و غیره آشنا شوید.

 

بیشتر بخوانید!

برای اینکه بتوانید بهتر و صریح‌تر بنویسید نیاز است که بیشتر بخوانید. خواندن متون متنوع و مختلف به شما کمک می‌کند تا ضمن افزایش دایره لغات در مهارت رایتینگ نیز رشد کنید.

 

آشنایی با تکنیک‌های نوشتاری

مهم‌ترین تمرین رایتینگ آیلتس این است که خود را به جزئیات عادت دهید. نوشتن جزئیات، استفاده از مثال‌های مکرر، بازنویسی و بکارگیری حروف ربط به شما کمک می‌کند تا متنی منسجم‌تر داشته باشید و این نکته موجب افزایش نمره بخش رایتینگ در آزمون آیلتس است.

علاوه بر مواردی که گفته شد در برخی منابع مهارت‌های مربوط به رایتینگ آیلتس به صورت مفصل توضیح داده شده است. برای اینکه بتوانید در این بخش بالاترین نمره را کسب کنید خوب است برخی منابع همچون کتاب‌های کاربردی در این حوزه را مطالعه کنید.

 

آموزش رایتینگ از صفر با آکادمی آیلتس میکس

برای موفقیت در هر دو نوع رایتینگ تسک ۱ آکادمیک و رایتینگ تسک ۱ جنرال، مولفه اول، داشتن اطلاعات است؛ اما این اطلاعات را از کجا می‌شود کسب کرد؟ بسیاری از زبان آموزان از انواع کتاب رایتینگ آیلتس استفاده می‌کنند و تصور می‌کنند هرچه بیشتر کتاب بخوانند، می‌توانند اطلاعات بیشتری را در رایتینگ آیلتس جای دهند؛ اما مطالعه بی برنامه، کاری از پیش نمی‌برد؛ از این رو برخی از استادان آموزش رایتینگ زبان انگلیسی که در این زمینه خبره هستند دوره‌ رایتینگ را برای راحتی کار زبان آموزان جهت فراگیری آموزش کامل رایتینگ تهیه کرده‌اند و در آن از آموزش رایتینگ از صفر گرفته تا انواع روش تقویت رایتینگ گفته شده است.

ناگفته نماند که این نکات در آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ نیز صدق می‌کند. دوره آموزش آیلتس رایتینگ، شما را همه جوره برای آزمون آیلتس و کسب بهترین نمره آماده می‌کند. 

 

آموزش writing از پایه تا پیشرفته رایگان

نحوه تقویت رایتینگ زبان چیست؟ یک سری نکات مهم آموزش رایتینگ انگلیسی وجود دارند که می‌توانند در کنار خرید پکیج رایتینگ آیلتس به شما کمک کنند. از جمله این نکات آموزش writing ielts عبارتند از:

 

ساده بنویسید

مهم‌ترین نکته‌ای که در آموزش نوشتن رایتینگ آیلتس باید در نظر داشت ساده نویسی است. ساده نوشتن اولین گام برای تقویت رایتینگ انگلیسی است. نوشتن را به برنامه روزانه خود وارد کنید و نمونه رایتینگ به خصوص رایتینگ ساده انگلیسی را زیاد ببینید و بررسی کنید. نیازی نیست در ابتدای کار حجم بسیار زیادی بنویسید و می‌توانید به تدریج و پس از تبدیل نوشتن به یک عادت روزانه، حجم آن را افزایش دهید. تمرینات مستمر در تقویت مهارت رایتینگ در آیلتس تاثیر چشمگیری دارد. در دوره آموزش رایتینگ برنامه‌ای برای آموزش به صورت مستمر برای شما زبان آموزان گرامی تعبیه شده است.

 

دقت‌تان را زیاد کنید

یکی دیگر از نکاتی که در نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس همیشه گوشزد کردیم بالا بردن دقت و تمرکز است. در تمرینات مربوط به نوشتن باید دقت زیادی به خرج دهید. در رایتینگ آیلتس دقت حرف اول را می‌زند و دقت داشتن به شما در بهتر نوشتن و درست نوشتن کمک می‌کند. همچنین خواندن مطالب انگلیسی و استفاده از منابع آیلتس شما را با ساختارهای متنوع زبان انگلیسی آشنا می‌کند و به شما در پیدا کردن جایگاه درست کلمات نیز کمک می‌کند. انواع نرم افزار تقویت رایتینگ را بشناسید و از روش تقویت رایتینگ که گفته شد استفاده کنید. 

 

گسترش دایره لغات را در اولویت قرار دهید

یکی از نکات مهمی که در آموزش رایتینگ آیلتس به آن تاکید می‌شود افزایش دایره لغات است. هر چقدر لغاتی که در چنته دارید بیشتر باشد، متن غنی‌تر و باکیفیت‌تری خواهید نوشت. افزایش دایره لغات به شما کمک می‌کند تا به موضوعات مختلف اشراف داشته باشید و بتوانید به راحتی متن را بسط دهید.

خزانه لغات یک چهارم نمره رایتینگ آیلتس را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما به طور کلی می‌تواند بر کیفیت متن تاثیر بگذارد.

چند نکته اساسی که می‌تواند این بخش را تحت تاثیر قرار دهد شامل، استفاده از عبارات تکراری، غلط املایی و به کار بردن اصطلاحات بی‌ربط است.

 

استفاده از حروف کوچک و بزرگ را در نظر داشته باشید

از دیگر مباحثی که در دوره رایتینگ آموزش داده می‌شود اصول مهم و استانداردهایی است که باید رعایت شود. استفاده صحیح از حروف بزرگ و کوچک شاید ابتدایی بنظر برسد؛ اما رعایت نکردن آن می‌تواند آسیب جدی به متن و همچنین نمره شما وارد کند.

استفاده کردن از حروف بزرگ در ابتدای کلمه قطعا نمره منفی ندارد؛ اما می‌تواند میزان دقت و سطح سواد شما را برساند؛ پس برای اینکه دیدگاه مصححین به شما مثبت شود حتما این نکات کوچک را رعایت کنید.

 

رعایت گرامر نشان از سواد شماست

یکی از استانداردهایی که در نحوه نوشتن writing در ielts رعایت اصول گرامری است. در دوره رایتینگ رعایت اصول گرامری به شما آموزش داده می‌شود. ۲۵ درصد از نمره بخش رایتینگ آزمون مربوط به رعایت کردن گرامر است. گرامر به جملات شما انسجام می‌بخشد و درک مفهوم را راحت‌تر می‌کند.

استفاده از اشکال مختلف گرامر به همراه جمله بندی صحیح و استفاده از کلمات مناسب می‌تواند تا حد زیادی در نمره شما تاثیر داشته باشد. 

 

متنی منسجم و پیوسته بنویسد

در دوره رایتینگ آیلتس شما نحوه نوشتن یک متن منسجم و پیوسته را خواهید آموخت. منظور از پیوستگی این است که شما بتوانید جملات و عبارات را به گونه‌ای پشت یکدیگر بیان کنید که مخاطب منتظر جمله بعدی شما باشد و احساس نظم در متن احساس شود.

یک متن پیوسته این پیام را به افراد منتقل می‌کند که پشت کلمات فکر و ایده درستی پنهان است. 

 

پاراگراف بندی را بیاموزید

پاراگراف بندی یکی دیگر از موضوعاتی است که در آموزش رایتینگ آیلتس به آن اشاره می‌شود. پاراگراف بندی ظاهر مرتبی به متن می‌بخشد و در نگاه اول می‌توانید شروع و اتمام یک بخش را متوجه شوید؛ از طرفی اینکه شما بتوانید یک متن مرتب با پاراگراف‌های منسجم تولید کنید نشان از حرفه‌ای بودن شماست که قطعا این نکته می‌تواند تاثیر بسیاری بر نمره و دیدگاه مصححین داشته باشد.

 

فارسی را کنار بگذارید

اینکه شما متنی که قصد نوشتن آن را دارید به زبان فارسی در ذهن خود تصور کنید احتمال بالا رفتن خطایتان را افزایش می‌دهد. یادتان باشد که نباید ترجمه کنید؛ زیرا ساختار دو زبان با یکدیگر متفاوت است. همچنین بسیاری از کلمات فارسی در زبان انگلیسی معادلی ندارند.

 

طرح کلی نوشته خود را بدانید

موضوع مطلبی که می‌خواهید راجع به آن بنویسید را دسته بندی کرده و بدانید هر بخش را به چه شکل و با چه ساختاری می‌خواهید بنویسید. این عمل نتیجه کار را برای شما مرتب‌تر و منسجم‌تر می‌کند و اضطراب و استرس ناشی از آزمون آیلتس را تا حدی کاهش می‌دهد. شما در دوره آموزش رایتینگ با نمونه رایتینگ‌های ساده و پیچیده آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور یک متن writing یکپارچه بنویسید.

تصویر آموزش رایتینگ آیلتس

چگونه رایتینگ را تقویت کنیم؟

در روند آموزش آیلتس افراد زیادی می‌پرسند که چگونه رایتینگ انگلیسی بنویسیم؟ در دوره آموزش رایتینگ انگلیسی انواع روش‌های کارساز برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس برای شما عزیزان تعبیه شده که پاسخگوی نیازهای شما در هر سطحی از زبان انگلیسی است. 

 

قدم اول برای تقویت رایتینگ انگلیسی

مطلبی که مورد علاقه‌ و متناسب با سطح‌تان است را پیدا کنید. توجه داشته باشید که مطالب را از منابع معتبری انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که فرد نویسنده به ساختار زبان انگلیسی مسلط بوده باشد. این تمرین را با متون کوتاه آغاز کنید.

هرجمله‌ای را که می‌خوانید دوباره تکرار کنید و تلاش کنید مفهوم جمله را درک کنید و به خاطر بسپارید. سپس متن را کناری بگذارید و جمله‌‌ای که خواندید را بدون مراجعه‌ی مجدد به متن، روی کاغذ بنویسید. اگر کلمات را به طور کامل به یاد نمی‌آورید، می‌توانید با کلمات دیگر جایگزین کنید و در صورتی که جایگزین دیگری به ذهن‌تان نمی‌رسد، جای آن کلمه را خالی بگذارید.

بعد از طی کردن این مراحل به متن اصلی رجوع کنید و جمله‌‌ی اصلی را با آنچه نوشته‌اید مقایسه کنید. کلماتی را که به یاد نداشتید در متن جایگزین کنید.

 

جمله را دوباره بخوانید.

حالا نوبت جمله‌ی دوم است. موارد ۲ تا ۵ که در بالا گفته شد را برای جمله‌ی دوم تکرار کنید.

جمله‌ی اول و دوم متن خود را بخوانید.

به همین ترتیب تا آخر متن اصلی پیش بروید. با هر بار اضافه شدن جملات، متن خود را از اول بخوانید و به نحوه‌ی اتصال جملات دقت کنید.

پس از اتمام بازنویسی متن، به صورت جمله به جمله می‌توانید آن را برای خود خلاصه‌ نویسی کنید.

این تمرین به شما کمک می‌کند تا قدم اول در تقویت رایتینگ آیلتس، یعنی آشنایی با ساختار جملات را بردارید. همچنین برای پیدا کردن نمونه رایتینگ انگلیسی می‌تونید از انواع سایت رایتینگ انگلیسی نیز کمک بگیرید. سایت آیلتس میکس با در نظر گرفتن سطح زبان آموزان دوره‌هایی در جهت آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته را در نظر گرفته و برای تقویت رایتینگ آیلتس خدمات شما عزیزان تقدیم می‌کند. 

 

تمرین دوم برای آموزش رایتینگ مبتدی و تقویت مهارت رایتینگ آیلتس

حالا که با کمک تمرین اول، با ساختارهای جملات و کلمات جدید بیشتری آشنا شدید، وقتش رسیده که متنی با ایده‌های خودتان بنویسید.

یکی از راهکارهای مهم در بهتر نوشتن زبان انگلیسی، برنامه ریزی توسط Mind Map و یا Outline است. این کار در جهت منسجم کردن اطلاعات، دسته‌ بندی آن‌ها و حذف مطالب نامرتبط بسیار مفید است. Outline و Mindmap می‌تواند به کاهش استرس شما و افزایش اعتماد به نفس‌تان در مبحث آموزش رایتینگ زبان انگلیسی کمک چشمگیری کند و به شما کمک می‌کند که بسیار راحت‌تر ایده‌هایی که در ذهن‌تان دارید را به متن تبدیل کنید و متنی قوی و ساختار بندی شده تحویل دهید. به یاد داشته باشید که تمرینات برای آموزش writing بسیار زیاد است؛ اما شما می‌توانید تنها با خرید دوره آموزش رایتینگ تمام مباحث لازم برای نوشتن یک رایتینگ خوب را یاد گیرید.

 

آموزش writing از مبتدی تا پیشرفته 

آیا آموزش رایگان رایتینگ آیلتس امکان دارد؟ تنها حقه‌ای است که برخی سایت‌های آموزشی برای کشاندن مخاطب به سایت‌شان انجام می‌دهند. آموزش رایتینگ آیلتس آکادمیک و آموزش رایتینگ آیلتس جنرال از جمله مدارکی هستند که برای گرفتن نمره خوب در آن‌ها در کنار تلاش بسیار، باید از منابع معتبری نیز استفاده کنید و از آنجایی که افرادی ادعای آموزش رایتینگ رایگان را دارند، سودجویی بیش نیستند، استفاده از این منابع به شما زبان آموزان عزیز توصیه نمی‌شود؛ زیرا باعث هدر رفتن زمان و انرژی شما شده و در نهایت نمره قابل قبولی را برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

 

جزوه آموزش رایتینگ آیلتس

برای آموزش رایتینگ آیلتس به برخی ابزارها احتیاج دارید. یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که به کمک آن می‌توانید آموزش رایتینگ آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارید، جزوه رایتینگ آیلتس است.

اگر قصد دارید برای آموزش رایتینگ آیلتس جزوه تهیه کنید دقت داشته باشید که حتما محتوای جزوه از بروزترین و کامل‌ترین منابع تهیه شده باشد، حتما نمونه‌ها و مثال‌هایی را برای تثبیت اطلاعات و درک بیشتر شما در نظر گرفته باشد و همچنین تمامی اصطلاحات و کلمات کاربردی مهم در آن معرفی شده باشد.

پیشنهاد ما به شما خرید جزوه تسک ۱ رایتینگ آکادمیک است؛ زیرا تمامی مواردی که در بالا قید شده است را دارد و علاوه بر آن گردآورنده آن استاد محمد جواد مردان از اساتید برجسته این حوزه است.

جدا از این مورد جزوه تسک ۲ رایتینگ آیلتس نیز گردآوری شده است تا شما عزیزان بدون هیچ معطلی به بهترین منبع دسترسی داشته باشید.

 

نمونه رایتینگ‌های ساده

برای اینکه بتوانید بیشتر با ساده نویسی و همچنین اصول آن در مبحث رایتینگ آشنا شوید باید نمونه رایتینگ‌های ساده را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید. 

با بررسی نمونه رایتینگ‌های ساده، اصول و استانداردهای ساده نویسی را می‌شناسید. چند مورد از مهم‌ترین اصولی که باید بکار بگیرید عبارتنند از:

  • افکار خود را سازماندهی کنید.
  • قبل از نوشتن ایده‌های خود را بیان کنید.
  • به جای کلمات بزرگ و پیچیده از کلمات ساده استفاده کنید.
  • جملات کوتاه و کلمات مناسب انتخاب کنید.

نمونه ارائه شده یک مورد از رایتینگ‌های ساده‌ای است که تمام اصول لازم در آن رعایت شده است.

Today we live in a globalized world, and the development of global culture is often done at the cost of losing local traditions. Sure, there are many people who are indifferent to local customs in favor of embracing global ideas, but there are still many who, including me, retain their value.

It is easy to argue that people are strongly influenced by the effects of globalization. Technology seems to dominate young people’s leisure time, especially with tools and the Internet. As a result, there are trends that can be described in all aspects of world culture. For example, many people now prefer to listen to the music of Ed Sheeran or Beyoncé to the traditional music of their country, which is often obsolete by comparison. Similarly, many prefer to try exotic “foreign” foods instead of using traditional recipes, which they may find boring or outdated.

ارتباط مستقیم با استاد مردان!