بنر رایتینگ آیلتس

دوره آموزش رایتینگ آیلتس

چگونه رایتینگ بنویسیم؟ سوالی که ذهن بسیاری از زبان آموزان را در زمینه آموزش آیلتس به خود مشغول کرده است. فراگیری مهارت رایتینگ در آزمون آیلتس برای بسیاری از زبان آموزان به دلیل عدم استفاده از منابع تقویت رایتینگ معتبر، بسیار دشوار است و زمان زیادی را در آزمون آیلتس از آن‌ها می‌گیرد. دوره رایتینگ آیلتس آکادمی آیلتس میکس بر اساس سال‌ها تجربه و دانش تخصصی تهیه شده است و تمام راه‌ های تقویت رایتینگ را برای شما زبان آموزان عزیز تحت عنوان دوره آموزش رایتینگ آیلتس گردآوری کرده است.

آموزش رایتینگ از صفر با آکادمی آیلتس میکس

برای موفقیت در هر دو نوع رایتینگ تسک 1 آکادمیک و رایتینگ تسک 1 جنرال، مولفه اول، داشتن اطلاعات است؛ اما این اطلاعات را از کجا می‌شود کسب کرد؟ بسیاری از زبان آموزان از انواع کتاب رایتینگ مبتدی استفاده می‌کنند و تصور می‌کنند هرچه بیشتر کتاب بخوانند، می‌توانند اطلاعات بیشتری را در رایتینگ آیلتس جای دهند؛ اما مطالعه بی برنامه، کاری از پیش نمی‌برد؛ از این رو برخی از استادان آموزش رایتینگ زبان انگلیسی که در این زمینه خبره هستند دوره‌ رایتینگ را برای راحتی کار زبان آموزان جهت فراگیری آموزش کامل رایتینگ تهیه کرده‌اند و در آن از آموزش رایتینگ از صفر گرفته تا انواع روش تقویت رایتینگ گفته شده است. نا گفته نماند که این نکات در رایتینگ آیلتس تسک 2 نیز صدق می‌کند. دوره آموزش آیلتس رایتینگ، شما را همه جوره برای آزمون آیلتس و کسب بهترین نمره آماده می‌کند.

 

آموزش writing ielts؛ از مبتدی تا پیشرفته

نحوه تقویت رایتینگ زبان چیست؟ یک سری نکات مهم آموزش رایتینگ انگلیسی وجود دارند که می‌توانند در کنار خرید پکیج رایتینگ آیلتس به شما کمک کنند. از جمله این نکات آموزش writing ielts عبارتند از:

ساده بنویسید

ساده نوشتن اولین گام برای تقویت رایتینگ انگلیسی است. نوشتن را به برنامه روزانه خود وارد کنید و نمونه رایتینگ به خصوص رایتینگ ساده انگلیسی را زیاد ببینید و بررسی کنید. نیازی نیست در ابتدای کار حجم بسیار زیادی بنویسید و می‌توانید به تدریج و پس از تبدیل نوشتن به یک عادت روزانه، حجم آن را افزایش دهید. تمرینات مستمر در تقویت مهارت رایتینگ در ایتلس تاثیر چشمگیری دارد. در دوره آموزش رایتینگ برنامه‌ای برای آموزش به صورت مستمر برای شما زبان آموزان گرامی تعبیه شده است.

 

دقت‌تان را زیاد کنید و مطلب زیاد بخوانید

در تمرینات مربوط به نوشتن باید دقت زیادی به خرج دهید. در رایتینگ آیلتس دقت حرف اول را می‌زند و دقت داشتن به شما در بهتر نوشتن و درست نوشتن کمک می‌کند. همچنین خواندن مطالب انگلیسی و استفاده از منابع آیلتس شما را با ساختارهای متنوع زبان انگلیسی آشنا می‌کند و به شما در پیدا کردن جایگاه درست کلمات نیز کمک می‌کند. انواع نرم افزار تقویت رایتینگ را بشناسید و از روش تقویت رایتینگ که گفته شد استفاده کنید.

 

فارسی را کنار بگذارید

اینکه شما متنی که قصد نوشتن آن را دارید به زبان فارسی در ذهن خود تصور کنید احتمال بالا رفتن خطایتان را افزایش می‌دهد. یادتان باشد که نباید ترجمه کنید؛ زیرا ساختار دو زبان با یکدیگر متفاوت است. همچنین بسیاری از کلمات فارسی در زبان انگلیسی معادلی ندارند.

 

طرح کلی نوشته خود را بدانید

موضوع مطلبی که می‌خواهید راجع به آن بنویسید را دسته بندی کرده و بدانید هر بخش را به چه شکل و با چه ساختاری می‌خواهید بنویسید. این عمل نتیجه کار را برای شما مرتب‌تر و منسجم‌تر می‌کند و اضطراب و استرس ناشی از آزمون آیلتس را تا حدی کاهش می‌دهد. شما در دوره آموزش رایتینگ با نمونه رایتینگ های ساده و پیچیده آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور یک متن writing یکپارچه بنویسید.

تصویر آموزش رایتینگ آیلتس

چگونه رایتینگ را تقویت کنیم؟

در روند آموزش آیلتس افراد زیادی می‌پرسند که چگونه رایتینگ انگلیسی بنویسیم؟ در دوره آموزش رایتینگ انگلیسی انواع روش‌های کارساز برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس برای شما عزیزان تعبیه شده که پاسخگوی نیازهای شما در هر سطحی از زبان انگلیسی است. 

 

قدم اول برای تقویت رایتینگ انگلیسی

مطلبی که مورد علاقه‌ و متناسب با سطح‌تان است را پیدا کنید. توجه داشته باشید که مطالب را از منابع معتبری انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که فرد نویسنده به ساختار زبان انگلیسی مسلط بوده باشد. این تمرین را با متون کوتاه آغاز کنید.

هرجمله‌ای را که می‌خوانید دوباره تکرار کنید و تلاش کنید مفهوم جمله را درک کنید و به خاطر بسپارید. سپس متن را کناری بگذارید و جمله‌‌ای که خواندید را بدون مراجعه‌ی مجدد به متن، روی کاغذ بنویسید. اگر کلمات را به طور کامل به یاد نمی‌آورید، می‌توانید با کلمات دیگر جایگزین کنید و در صورتی که جایگزین دیگری به ذهن‌تان نمی‌رسد، جای آن کلمه را خالی بگذارید.

بعد از طی کردن این مراحل به متن اصلی رجوع کنید و جمله‌‌ی اصلی را با آنچه نوشته‌اید مقایسه کنید.

کلماتی را که به یاد نداشتید در متن جایگزین کنید.

جمله را دوباره بخوانید.

حالا نوبت جمله‌ی دوم است. موارد ۲ تا ۵ که در بالا گفته شد را برای جمله‌ی دوم تکرار کنید.

جمله‌ی اول و دوم متن خود را بخوانید.

به همین ترتیب تا آخر متن اصلی پیش بروید. با هر بار اضافه شدن جملات، متن خود را از اول بخوانید و به نحوه‌ی اتصال جملات دقت کنید.

پس از اتمام بازنویسی متن، به صورت جمله به جمله می‌توانید آن را برای خود خلاصه‌ نویسی کنید.

این تمرین به شما کمک می‌کند تا قدم اول در تقویت رایتینگ آیلتس، یعنی آشنایی با ساختار جملات را بردارید. همچنین برای پیدا کردن نمونه رایتینگ انگلیسی می‌تونید از انواع سایت رایتینگ انگلیسی نیز کمک بگیرید. سایت آیلتس میکس با در نظر گرفتن سطح زبان آموزان دوره‌هایی در جهت آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته را در نظر گرفته و برای تقویت رایتینگ آیلتس خدمات شما عزیزان تقدیم می‌کند.

 

تمرین دوم برای آموزش رایتینگ مبتدی و تقویت مهارت رایتینگ آیلتس

حالا که با کمک تمرین اول، با ساختارهای جملات و کلمات جدید بیشتری آشنا شدید، وقتش رسیده که متنی با ایده‌های خودتان بنویسید.

یکی از راهکارهای مهم در بهتر نوشتن زبان انگلیسی، برنامه ریزی توسط Mind Map و یا Outline است. این کار در جهت منسجم کردن اطلاعات، دسته‌ بندی آن‌ها و حذف مطالب نامرتبط بسیار مفید است. Outline و Mindmap می‌تواند به کاهش استرس شما و افزایش اعتماد به نفس‌تان در مبحث اموزش رایتینگ زبان انگلیسی کمک چشمگیری کند و به شما کمک می‌کند که بسیار راحت‌تر ایده‌هایی که در ذهن‌تان دارید را به متن تبدیل کنید و متنی قوی و ساختار بندی شده تحویل دهید. به یاد داشته باشید که تمرینات برای آموزش writing بسیار زیاد است؛ اما شما می‌توانید تنها با خرید دوره آموزش رایتینگ تمام مباحث لازم برای نوشتن یک رایتینگ خوب را یاد گیرید.

 

آموزش رایگان رایتینگ آیلتس امکان دارد؟

آموزش writing از پایه تا پیشرفته رایگان تنها حقه‌ای است که برخی سایت‌های آموزشی برای کشاندن مخاطب به سایت‌شان انجام می‌دهند. آموزش رایتینگ آیلتس آکادمیک و آموزش رایتینگ آیلتس جنرال از جمله مدارکی هستند که برای گرفتن نمره خوب در آن‌ها در کنار تلاش بسیار، باید از منابع معتبری نیز استفاده کنید و از آنجایی که افرادی ادعای آموزش رایتینگ رایگان را دارند، سودجویی بیش نیستند، استفاده از این منابع به شما زبان آموزان عزیز توصیه نمی‌شود؛ زیرا باعث هدر رفتن زمان و انرژی شما شده و در نهایت نمره قابل قبولی را برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید