نکات مهم در ریدینگ آزمون آیلتس

نکات مهم در ریدینگ آزمون آیلتس

ریدینگ آیلتس یکی از ۴ مهارت اصلی آیلتس میباشد و آکادمی آیلتس میکس در این مقاله قصد دارد شما را با نکات مهم بهش خوانش یا همان ریدینگ آیلتس آشنا کند، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نکات reading آیلتس

نداشتن وقت در ریدینگ می تواند از بزرگترین مشکلات شما در آزمون آیلتس باشد، خواندن ۳ متن و پاسخ دادن به ۴۰ سوال تنها در یک ساعت می تواند کار مشکلی باشد. اما با دانستن تکنیک ها این کار مشکل را برای خود آسان کنید. اگر نمی دانید چه مقدار وقت را صرف خواندن و چه مقدار ر ا صرف پاسخ گویی به سوالات کنید، این نکات برایتان کاربردی خواهد بود و رسیدن به آیلتس بالای ۷ را برایتان راحت تر می کند. با آیلتس میکس همراه باشید.

سوال ها را مرور کنید

حتما پیش از این شنیده اید که از نکات مهم سریع بودن در کسب نمره آیلتس بالای ۷ مرور سوال ها می باشد. مغز شما در حال خواندن فعالیت زیادی را صرف ساخت یک تصویر از متن می کند. هنگامی که سوالات را قبل از متن میخوانید، به مغزتان کمک زیادی می کنید. این گونه پیش از خواندن متن، تصویر محوی از آن در ذهنتان ساخته می شود. در این حالت در خواندن متن نیز سریع تر می شوید چرا که می دانید چه در انتظارتان است. اما هرگز پیش از خواندن مطلبتان، به سراغ پاسخ دادن به سوال ها نروید. حتما می دانید که برای کسب نمره آیلتس بالای ۷ این کار، کار اشتباهی است.

خواندن صحیح متن

نوبت به آن رسیده است که مطلب را بخوانید. زمان زیادی را صرف آن نکنید. حدود پنج دقیقه برای خواندن کافی می باشد. برای خواندن مطلب ابتدا از مقدمه شروع کرده و پس از آن نگاه کوتاه و گذرایی به ادامه ی مطلب بیندازید و به سراغ نتیجه بروید. دقت خود را در خواندن نتیجه بالا ببرید. اگر پیش از این به نکته ی قبلی آیلتس بالای ۷ عمل کرده باشید و سوالات را مرور کرده باشید، حال با خواندن دوباره ی بدنه مطلب سوالات در ذهنتان تداعی می شود. این گونه تشخیص پاسخ آن آسان تر می شود. این روش نه تنها برای آیلتس بالای ۷، بلکه در دیگر آزمون ها به کارتان می آید.

گذر از جمله ها

سریع بودن در گرفتن نمره آیلتس بالای ۷ بیشترین کمک را به شما می کند. خواندن متن با نگاهی سریع و گذرا نکته ی مهمی می باشد. مطلبتان را تنها به قصد فهمیدن هدف اصلی آن بخوانید. نه برای فهمیدن تمام جملات آن. اگر مفهوم برخی کلمات و حتی جملات را نمیدانستید، وقتتان را تلف نکنید. سریع از آن ها بگذرید. دانستن معانی تک تک کلمات برای زمان قبل از آزمون است که تصمیم گرفتید به نمره آیلتس بالای ۷ دست یابید و ماه ها برای تلاش کردن وقت دارید. نه هنگام آزمون که تنها ۵ دقیقه فرصت دارید. در این تکنیک باید بدانید که هدف هر بند از متن در جمله نخست آن آشکار است. اگر مفهوم را گرفتید، بیخیال جملات بعدی آن بند شوید. چک کردن جمله ی پایانی نیز به دانستن درست مفهوم کمک می کند.

نشان دار کردن اسم های خاص

شما باید توانایی های خود را برای آیلتس بالای ۷ بالا ببرید. انجام دادن چند کار به طور همزمان، از این توانایی ها می باشد. هنگامی که در حال خواندن متن هستید، زیر کلماتی همچون نام افراد، مکان و دیگر اسم ها را خط بکشید. اکثر مواقع سوالاتی درباره ی این نام ها پرسیده می شود. اگر آن ها را نشان دار کرده باشید، نیازی به مرور دوباره ی متن برای پیدا کردن آن ها نیست. ذخیره کردن زمان نیز از واجب ترین ها برای آیلتس بالای ۷ است.

یک دقیقه برای هر سوال

همان طور که می دانید لیسنینگ و ریدینگ آیلتس هر دو شامل چهل سوال هستند. اگر در هر دو قسمت به سی سوال پاسخ دهید برای آیلتس بالای ۷ کافی می باشد. اگر زمانتان را درست مدیریت کرده باشید و برای هر سوال تنها یک دقیقه زمان گذاشته باشید، در انتها می توانید مدتی را صرف سرو کله زدن با سوالات سخت تر کنید.

تکنیک های ریدینگ  آزمون آیلتس

امروز میخواهیم تکنیک های ریدینگ آزمون آیلتس را برای افزایش نمره در قسمت ریدینگ  رو همراه شما بررسی کنیم.

 • در ابتدای آزمون ریدینگ شروع به خواندن متن نکنید.
 • فقط عنوان متن رو بخوانید.
 • سپس به سراغ اولین سوال بروید.
 • کلمات کلیدی موجود در سوالات رو زیرش خط بکشید.
 • سپس به دنبال این کلمات در متن بگردید. خیلی وقتا، به جای کلمات کلیدی مشخص شده در سوال، یک کلمه هم معنی (synonym) و یا یک عبارت هم معنی (paraphrase) رو در متن میبینید.
 • زیر کلمات کلیدی که در متن پیدا میکنید (خود کلمه کلیدی یا synonym یا paraphrase) خط بکشید. ( خط کشیدن زیر کلمات کلیدی باعث صرفه جویی شما در زمان میشه و همچنین تمرکز شما رو روی کلمات مهم و کلیدی بالا میبره).
 • وقتیکه کلمات کلیدی موجود در سوالات رو در متن ریدینگ رو پیدا کردید و زیرشون خط کشیدید، سپس اون قسمت از متن رو با دقت بالایی بخونید تا تمام جزئیات همون قسمت رو متوجه بشید.
 • سعی کنید تا جواب رو پیدا کنید.

ریدینگ(reading):تکنیک های آزمون آیلتس

تکنیک های ریدینگ آیلتس

سه نکته مهم :
 1. با سرعت معمولی متن ریدینگ رو بخونید (بالاترین سرعتی که متن رو میتونید بخونید و متوجه بشید).
 2. فقط و فقط برای اسامی خاص و یا اعداد از تکنیک اجمالی خوندن (skimming) و گشتن به دنبال لغات مشخص (scanning) استفاده کنید.
 3. در صورتیکه سوالی سخت به نظر رسید و گیج کننده بود، وقتتون رو هدر ندید و بلافاصله به سراغ سوال بعدی برید.
چگونه سوالات Summary Completion قسمت ریدینگ را پاسخ دهیم:

همانطور که میدانید در این نوع سوال باید جاهای خالی را با استفاده از کلمه های خود متن ریدینگ پرکنید.متنی که باید کامل خلاصه کنید خلاصه ای از متن ریدینگ اصلی و دربرگیرنده مطالب و ایده های کلی میباشد.

در پر کردن جاهای خالی خلاصه متن ریدینگ به نکات زیر دقت قرمایید:

 •  قبل از اینکه در متن اصلی ریدینگ بدنبال کلمات مناسب در جاهای خالی باشید سعی کنید کلمه را حدس بزنید و بعد برای اینکه از درست بودن کلمه اطمینان حاصل کنید به متن اصلی رید رجوع کنید.
 • همیشه جملات بعد از جای خالی را بخوانید و تنها به جملات قبل از آن اکتفا نکنید .
 • هنگامی که به منظور درک مفهوم کلی خلاصه متن ریدینگ را برای اولین بار میخوانید به جای خالی که رسیدید با خود بگویید”blank” و هرگز اجازه ندهید که جای خالی شما را متوقف کند!

علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس جهت آموزش آنلاین آیلتس، تدریس خصوصی آیلتس، آموزش آیلتس و تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد میتوانند کلیه سوالات خود را از طریق تلفن های تماس ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ – ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵با مشاورین آکادمی آیلتس میکس مطرح نموده و از خدمات مشاوره رایگان آموزشگاه بهره مند شوند.