اگه تعداد پاسخ‌های صحیح شما در آزمون تعیین سطح بین ۱ تا ۲۳ سوال باشه، یعنی در سطح Beginner قرار دارید. از این رو دوره مناسب شما که باید در آن شرکت کنید، دوره فاندامنتال یا همون آموزش آیلتس از مبتدی است. پس از گذراندن این دوره پایه زبان شما تقویت شده و می‌تونید در دوره‌های سطوح بالاتر شرکت کنید.

در صورتی که به ۲۴ الی ۳۹ سوال پاسخ صحیح بدید، در سطح Elementary قرار می‌گیرید. درسته که سطح Elementary از سطح Beginner بالاتره ولی برای اینکه دانش زبانیتون تثبیت و تقویت بشه باید اول دوره فاندامنتال رو بگذرونید تا بتونید در دوره‌های سطوح بالاتر موفق‌تر عمل کنین.

چنانچه به ۴۰ الی ۵۱ سوال پاسخ درست بدید در سطح Lower Intermediate قرار می‌گیرید. دوره مناسب سطح شما پری آیلتس ۱ یا همون گرامر مقدماتی هست که پایه گرامری زبان شما رو تقویت می‌کنه. پس از تموم کردن این دوره، قطعا سطح زبان شما ارتقا پیدا می‌کنه و می‌تونید در دوره‌های بعدی شرکت کنید.

اگه موفق شدید در آزمون تعیین سطح به ۵۲ الی ۶۱ سوال پاسخ صحیح بدید، سطح شما Intermediate خواهد بود. دوره مناسب برای این سطح، دوره پری آیلتس ۲ یا گرامر پیشرفته هست. این دوره یکی از مهم‌ترین دوره‌های یادگیری زبان شماست، چرا که قراره اصلی‌ترین مفاهیم زبان انگلیسی رو در ذهن شما شکل بده.

در صورتی که به ۶۲ الی ۶۹ سوال پاسخ درست بدید، در سطح Higher Intermediate قرار می‌گیرید. افرادی که در این سطح قرار می‌گیرند به بسیاری از مفاهیم کاربردی زبان مسلط اند، اما برای تسلط کامل به روی مباحث پیچیده‌تر باید پکیج کامل آموزش آیلتس را تهیه کنند. با تهیه این محصول می‌تونید با آمادگی کامل در تمامی بخش‌های این آزمون نتیجه مطلوبی رو کسب کنید.

برای رسیدن به بالاترین سطح که Advanced نام داره، باید پاسخ‌های صحیح شما بین ۷۰ تا ۸۰ سوال باشه. اگرچه این سطح نسبت به Higher Intermediate یک پله بالاتره ولی قرار گرفتن در سطح Advanced لزوما به معنی داشتن آمادگی کافی برای آزمون آیلتس نیست. از این رو تهیه پکیج کامل آموزش آیلتس می‌تونه کسب نمره مورد نیاز شما رو در این آزمون تضمین کنه.